featured

dokuz8AKADEMİ seçim haberciliği eğitimi için Denizli’ye geliyor

#dokuz8Akademi ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti,  #Seçim2023 Yerel Medya Koordinasyonu çalışmaları kapsamında Denizli’de yerel gazeteciler ve yurttaş habercilere yönelik seçim haberciliği eğitimi düzenliyor. Bir günlük eğitim programı 6 Ocak 2023 Cuma günü saat 13.00’te Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleşecek.

Daha güçlü bir seçim haberciliğinin alt yapısını oluşturmayı hedefleyen “Seçim Haberciliği Eğitim Programı”nda “pandemi sonrası dünyada medyanın dijital dönüşümü”nden “yeni medya ve dijital çağda haberin dönüşümü”ne, “haber için sosyal medya ve sosyal medya araçları”ndan “seçim izleme, ihlal tespiti ve seçim ihlallerini raporlama”ya geniş bir eğitim içeriği yer alıyor. Eğitim kapsamında seçimlerde yerel medyanın rolü, yalan haber ve doğrulama ve mobil odaklı video haberciliği gibi konular da uzmanlar tarafından anlatılıyor. Eğitim programı kapsamında Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay da “seçim haberciliği” ile ilgili deneyimlerini paylaşacak.

Tamamen ücretsiz olan eğitim programına katılmak için bu linkten başvuru yapmak yeterli.

Denizli Egitim Duyuru (1)

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA EĞİTİM SEFERBERLİĞİ

Yerel Medya ve Yurttaş Haberciler İçin Seçim Haberciliği Eğitim Programı 4-6 Kasım 2021’de İzmir’de gerçekleşen ilk buluşmanın ardından Türkiye’nin pek çok bölgesini dolaştı. Karadeniz’in üç ayrı bölgesinde; 18-20 Kasım 2021’de Hopa, 6-8 Ocak 2022’de Samsun, 3-4 Mart 2022’de Karadeniz Ereğli’de düzenlen eğitimlerin ardından İstanbul’da bir “Türkiye Buluşması” gerçekleştirildi. 29-30 Temmuz günlerinde İstanbul’da düzenlenen buluşmaya Türkiye’nin dört bir yanından katılan gazeteciler ve yurttaş haberciler Türkiye’nin kader seçimine giderken hazırlıkları gözden geçirdi, atılacak somut adımları ele aldı.  Türkiye Buluşması’nı 24-26 Ağustos’da Van’da düzenlenen bölge eğitimi takip etti. 11-13 Kasım’da yapılan Ege Bölge Eğitimi’nin adresleri ise İzmir ve hemen ardından Manisa eğitimleri oldu. dokuz8AKADEMİ 22-24 Aralık tarihlerinde ise Çukurova Bölge Eğitimi‘ni Adana’da gerçekleştirdi.

Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen seçim haberciliği eğitimlerine katılmak; #Seçim2023 Yerel Medya Koordinasyonu ve Yurttaş Haber Takip Ağı’nın bir parçası olmak isteyenler hangi bölgede olurlarsa olsunlar bu linkten başvuru yapabiliyorlar.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

dokuz8AKADEMİ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin