featured

dokuz8AKADEMİ’nin “Yerel Medya’da Kadın Gazeteciler İçin Seçim Haberciliği” eğitim programları İzmir’de başlıyor!

dokuz8AKADEMİ ve dokuz8HABER’den #Seçim2024 öncesinde yerel medyada kadın gazetecilerin daha etkin rol oynamasını sağlamaya yönelik yeni bir proje.

dokuz8AKADEMİ, #Seçim2024 sürecinde Yerel Medya’da Kadın Gazeteciler Ege Bölge Eğitimi, Mart 2024 Yerel Seçimleri sürecinde yerel medyada kadın gazetecilerin güçlendirilmesi ve bu sayede kadınların yerellerdeki gündemlerinin, sorunlarının, taleplerinin görünür hale gelmesini sağlayacak yeni bir projeye başlıyor. İzmir merkezli olarak Ege ve Mersin merkezli olarak Çukurova bölgesinde yerel medya çalışan ağırlıklı olarak kadın gazetecileri ve yurttaş habercilerini hedefleyen çalışmanın ilk adımı düzenlenecek iki bölge eğitim olacak.
Eğitimlerin ilki İzmir’de, 22-24 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşecek.

Hedef %75 kadın gazetecilerin katılımı

İzmir merkezli, Aydın, Manisa, Balıkesir, Denizli gibi bölge kentlerinde faaliyette bulunan yerel medya kuruluşlarında çalışan veya serbest gazetecilik yapan kadın ağırlıklı gazetecilerin katılımıyla üç günlük bir eğitim programı hayata geçirilecek.

Eğitime katılımda yüzde 75’lik bir kadın kotası da hedefliyor ve odağında yerel seçim sürecinde yerellerden başlayarak kadınların sorularının, gündemlerinin, taleplerinin daha görünür hale gelmesini sağlayacak bir yayıncılık çalışmasının zeminini güçlendirmek var.

Eğitim İçeriği:

  • Habere Hak Odaklı Yaklaşım
  • Yeni Medya Araçları
  • Seçim Mevzuatı
  • Seçim İzlemenin ve Haberlerinin Özgünlükleri
  • Mobil Odaklı Video Habercilik
  • Dijital Güvenlik

Eğitim programına katılmak için linkteki formun doldurulması gerekiyor. Başvurucular arasında yerel gazeteciler, aktif yurttaş habercileri öncelikli olarak değerlendiriliyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

dokuz8AKADEMİ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin