featured

“Yerel Medya’da Kadın Gazeteciler İçin Seçim Haberciliği” eğitim programı Mersin’e geliyor

dokuz8AKADEMİ ve dokuz8HABER’in yürüttüğü #Seçim2024 sürecinde Yerel Medya‘da Kadın Gazeteciler İçin Seçim Haberciliği Eğitimi, Ege’nin ardından Çukurova Bölgesi ile devam ediyor.              30 Kasım2 Aralık 2023 tarihlerinde Mersin’de gerçekleşecek olan eğitim; Mart 2024 Yerel Seçimleri sürecinde yerel medyada kadın gazetecilerin güçlendirilmesi ve bu sayede kadınların yerellerdeki gündemlerinin, sorunlarının, taleplerinin görünür hale gelmesini sağlamayı hedefliyor.

Hedef %75 kadın kotası 

Mersin merkezli eğitime, Adana, Hatay, Gaziantep, Osmaniye gibi bölge kentlerinde faaliyette bulunan yerel medya kuruluşlarında çalışan veya serbest gazetecilik yapan kadın ağırlıklı gazetecilerin katılımıyla üç günlük bir eğitim programı hayata geçirilecek.

Eğitime katılımda yüzde 75’lik bir kadın kotası da hedefliyor ve odağında yerel seçim sürecinde yerellerden başlayarak kadınların sorularının, gündemlerinin, taleplerinin daha görünür hale gelmesini sağlayacak bir yayıncılık çalışmasının zeminini güçlendirmek var.

Eğitim İçeriği:

· Hak Haberciliğine Giriş ve Seçim Haberciliği’ne Hak Odaklı Yaklaşım

· Yeni Medya Araçları ve Yapay Zeka uygulamaları

· Seçim Mevzuatı

· Seçim İzlemenin ve Seçim Haberciliğinin Özgünlükleri

· Mobil Odaklı Video Habercilik

Eğitim programına katılmak için linkteki formun doldurulması gerekiyor. Başvurucular arasında yerel gazeteciler, aktif yurttaş habercileri öncelikli olarak değerlendiriliyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

dokuz8AKADEMİ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin