featured

Yerel gazeteciler ve yurttaş haberciler seçim güvenliği ve seçim haberciliği için Eskişehir’de buluşuyor

Seçim güvenliği ve haberciliği eğitimi Eskişehir’de. #Seçim2023 Yerel Medya Koordinasyonu ve Yurttaş Haber Takip Ağı çalışmalarına yönelik olarak dokuz8AKADEMİ tarafından düzenlenen Yerel Medya ve Yurttaş Haberciler İçin Seçim Güvenliği Odaklı Seçim Haberciliği eğitim programı Eskişehir’de düzenleniyor. Seçimlere hak odaklı yaklaşımdan seçim mevzuatına, mobil habercilik pratiklerine gazeteciler ve yurttaş habercileri için etkili bir eğitim programı sizleri bekliyor.

Eskişehir ve Kütahya, Bilecik, Konya, Afyonkarahisar gibi çevre illerden yerel gazeteciler, yurttaş haberciler, öğrenciler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri 25-26 Mart 2023 tarihlerinde Seçim Güvenliği ve Seçim Haberciliği eğitimi için Eskişehir’de buluşuyor. Eğitim dokuz8AKADEMİ’nin #Seçim2023 Yerel Medya Koordinasyonu çalışmaları kapsamında Türkiye çapında hayata geçirdiği seçim haberciliği eğitim serisinin devamı durumunda. Eskişehir’in ardından Diyarbakır, Elazığ, Trabzon ve Antalya’da da bölge eğitimleri düzenlenecek.

PROGRAMDA YER ALAN EĞİTİM BAŞLIKLARI

  • Seçimlere hak odaklı yaklaşım
  • Yeni seçim yasası ve mevzuatına ilişkin ayrıntılar
  • Seçim kampanyası sırasında ve Seçim Günü’ndeki temel yasal haklar ve sınırlar
  • Seçimlerde haber takibinin özgünlüğü

HER BÖLGEDE EĞİTİMLER

#Seçim2023 Yerel Medya Koordinasyonu ve dokuz8AKADEMİ tarafından düzenlenen Yerel Medya ve Yurttaş Haberciler İçin Seçim Haberciliği Eğitim Programı daha önce de pek çok kentte gerçekleştirildi. Eskişehir’i, Diyarbakır ve Elazığ Bölge programları takip edecek. Yine Nisan ayından itibaren kitlesel katılımlı uzaktan/çevrimiçi eğitim programları başlayacaktır.

Öte yandan seçim haberciliği eğitim programları son bir yılda Ankara, İzmir, İstanbul, Hopa, Samsun, Karadeniz Ereğlisi, Van, Manisa, Adana, Denizli gibi kentlerde hayata geçirildi ve seçimlere kadar yeni eğitim programları da duyurulacak.

NASIL KATILABİLİRİM?

Seçim Haberciliği Eğitim Programı’na linkteki formu doldurarak başvurmak mümkün. Başvurusu kabul edilen katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları karşılanıyor, eğitim için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirilecek olan eğitim programlarımız yerel medya kuruluşları, aktif habercilik faaliyeti yürüten veya yürütmek isteyen yerel gazeteciler, yurttaş haberciler, öğrenciler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımına açıktır. Başvuru formunu doldurmanızın ardından dokuz8AKADEMİ tarafından aranacaksınız.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

dokuz8AKADEMİ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin