featured

Yerel Medya Veri Tabanı Araştırması

Medya Araştırmaları Derneği (MEDAR)’nin ETKİNİZ AB Programı desteğiyle birlikte “Yerel Medya Veri Tabanı Araştırması” yayınına açıldı. Türkiye’de yerel medyayı odağa alan ilk nüfus sayımı araştırmasını neden sonuç olarak, 81 ilde faaliyet gösteren tüm yerel medya kurumları ve bu kurumlara ilişkin temel demografik özelliklerin tespit edilmesi hedeflendi. Temmuz 2020 ve Şubat 2021 tarihleri ​​arasında 8 ay boyunca yürütülen proje kapsamında yöntem olarak birbirini tamamlayan ve iki etaptan oluşan karma bir araştırma faaliyeti yönergeleri.

İlk etapta, Türkiye’deki faaliyeti gösteren tüm yerel kurumların tespit edilebilmesi için güncelde var olan tüm veri tabanları ve basın listeleri incelendi, il bazında özel web taramaları yürütüldü. Yürütülen bu ayrıntılı masabaşı tarama sonucu yerel ortamlar aktif olarak faaliyet gösteren 3240 yerel medya kurumu olduğu belirlendi.

İkinci etapta ise elde edilen veriler teyidi ve daha kapsamlı bir şekilde erişilebilmesi için kapsamlı bir saha araştırması yürütüldü ve 1222 yerel medya kurumu ile anket oturumu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

dokuz8AKADEMİ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin