featured

“Yerel Medya’da Kadın Gazeteciler İçin Seçim Haberciliği” eğitim programının ikincisi Mersin’de düzenlenecek

dokuz8AKADEMİ ve dokuz8HABER #Seçim2024 öncesinde yerel medyada kadın gazetecilerin daha etkin rol oynamasını sağlamaya yönelik projesini hayata geçiriyor.

 

dokuz8AKADEMİ ve dokuz8HABER’in yürüttüğü #Seçim2024 sürecinde Yerel Medya’da Kadın Gazeteciler İçin Seçim Haberciliği Eğitimi, Ege’nin ardından Çukurova Bölgesi ile devam ediyor. 6-8 Ekim 2023 tarihlerinde Mersin’de gerçekleşecek olan eğitim; Mart 2024 Yerel Seçimleri sürecinde yerel medyada kadın gazetecilerin güçlendirilmesi ve bu sayede kadınların yerellerdeki gündemlerinin, sorunlarının, taleplerinin görünür hale gelmesini sağlayamayı hedefliyor.

Hedef %75 kadın gazetecilerin katılımı

Mersin merkezli eğitime, Adana, Hatay, Gaziantep, Osmaniye gibi bölge kentlerinde faaliyette bulunan yerel medya kuruluşlarında çalışan veya serbest gazetecilik yapan kadın ağırlıklı gazetecilerin katılımıyla üç günlük bir eğitim programı hayata geçirilecek.

Eğitime katılımda yüzde 75’lik bir kadın kotası da hedefliyor ve odağında yerel seçim sürecinde yerellerden başlayarak kadınların sorularının, gündemlerinin, taleplerinin daha görünür hale gelmesini sağlayacak bir yayıncılık çalışmasının zeminini güçlendirmek var.

Eğitim İçeriği:

· Habere Hak Odaklı Yaklaşım

· Yeni Medya Araçları

· Seçim Mevzuatı

· Seçim İzlemenin ve Haberlerinin Özgünlükleri

· Mobil Odaklı Video Habercilik

· Dijital Güvenlik

Eğitim programına katılmak için linkteki formun doldurulması gerekiyor. Başvurucular arasında yerel gazeteciler, aktif yurttaş habercileri öncelikli olarak değerlendiriliyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

dokuz8AKADEMİ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin